Orca Winter Cup 2018 byl opravdu velký. Poprvé se na něm potkalo 24 týmů, což je v novodobých krnovských turnajích rekord. Týmy byly rozděleny do 4 skupin po 6 týmech. Sobota patřila opět utkáním ve skupinách.

Skupinu A ovládl tým Čuk&Gek, který byl tvořen domácími hráči z Krnova. Ve skupině B dominoval tým Lucky Boys from KaCity, který byl tvořen převážně hráči prvoligových Petrovic. Po dohrání dopoledních skupin se šlo na skupiny C a D. Skupina C byla opravdu skupinou smrti, jelikož se v ní potkaly 4 týmy, které minimálně jednou braly medaili z těchto turnajů a 3 z nich turnaj dokonce vyhrály.  Navíc se v této skupině objevili Warriors Nový Jičín se superligovým hráčem Lukášem Pešatem. Mokré bandity zase pro změnu doplnil reprezentant Lukáš Veltšmíd. I přes to skupinu ale ovládl opět krnovský tým a to konkrétně Dovolenkaris. Posledním vítězem skupin se stali Šuliči honinů z Ostravy.

Druhý den se pak hrála utkání play off a o konečné umístění. Mezi 8 nejlepších týmů se probojovali Výuční listy – mladíci z Opavy, kteří překvapili v předkole Saigon a v osmifinále Čuk&Gek, Warriors Nový Jičín, to Pass, Úsporný režim, Dovolenkaris, Pikové esa z rukávu, Muzikanti z Hané a Mokrý banditi. Do bojů o třetí místo se probojovali Dovolenkaris a to Pass. Do finále pak Warriors Nový Jičín a Mokrý banditi. Utkání o třetí místo bylo velice vyrovnané, ale nakonec se radovali to Pass z Havířova. Finále pak bylo mnohem jednoznačnější. Warriors Nový Jičín v něm nedali šanci Mokrým banditům a tak svůj první turnaj v Krnově ovládli.

Nejlepší hráč: Lukáš Veltšmíd (Mokrý banditi)

Nejlepší brankář: Dávid Vagaský (to Pass)

Nejlepší hráč: Ondřej Miškov (Dovolenkaris)

Konečné pořadí:

 1. Warriors Nový Jičín
 2. Mokrý Banditi
 3. to Pass
 4. Dovolenkaris
 5. Výuční listy
 6. Muzikanti z Hané
 7. Pikové esa z rukávu
 8. Úsporný režim
 9. Pleasuremen
 10. Zbojnický rohlík
 11. Šuliči Honinů
 12. Čuk&Gek
 13. IBK Siberia
 14. FS Havířov
 15. Lucky boys from KaCity
 16. My tři, Gule a Kuba
 17. Óčko team
 18. Saigon
 19. All stars
 20. FK Radvanice
 21. Kappa 123
 22. Superheroes
 23. ŠFAS
 24. TJ Loučka