HomeOrca Summer Cup 2022Propozice OSC 2022
Propozice a pravidla

Datum konání:
16. – 17. července 2022

Místo konání: Petrovická 1923/4, 79401 Krnov (fotbalová umělá tráva, na které bude položen umělý povrch), v případě deště přesun na zimní stadión

Losování turnaje: 7. července 2022

Kategorie: MUŽI, ŽENY (bez omezení ročníku),

Hrací plocha: 3 hřiště (20 × 10 metrů)

Kapacita: 24 týmů v kategorii MUŽI
8 týmů v kategorii ŽENY

Rozhodčí: utkání budou řídit rozhodčí s platnou licencí Českého florbalu (každé utkání jeden rozhodčí, od čtvrtfinále budou jedno utkání řídit dva rozhodčí)

Pravidla:
– hraje se dle pravidel českého florbalu
– pravidla budou upravena podle rozměrů hřiště a hracího času:

1) Time out je povolen jen v utkáních play off a zápasech o třetí místo.
2) Maximální čekací doba je 5 minut, poté je utkání kontumováno.
3) v zápasech základních skupin i v zápasech play off a o umístění v případě remízy následují nájezdy dle pravidel florbalu s výjimkou, že jedou tři hráči z každého družstva
4) Vyhodnocení postupu ze skupiny:

Pořadí ve skupině určují součet získaných bodů. Za výhru tým obdrží 3 body, za výhru po nájezdech 2 body, za prohru po nájezdech 1 bod a za prohru 0 bodů. V případě, že dva či více týmů skončí se stejným počtem bodů po ukončení skupinové části, bude se o pořadí rozhodovat podle následujícího klíče:

Dresy: každý tým je povinen mít stejnou barvu dresů nebo triček s čísly

Soupisky: soupisky musí být odevzdány před prvním utkáním; před prvním utkáním (daného týmu) druhého hracího dne se soupisky uzavírají a už nebude možnost nikoho dopsat. Každý hráč či hráčka může nastoupit v průběhu turnaje pouze za jeden tým!

Hrací systém: bude upřesněn dle počtu přihlášených týmů (první den základní skupiny, druhý den play off)

Počet hráčů: 3+1 (na každé soupisce může být uvedeno maximálně 10 osob)

Hrací čas: 2×10 minut hrubého času – poslední minuta zápasu čistý čas.
Případné zápasy o umístění 2×7 minut (krom utkání o třetí místo) – poslední minuta zápasu čistý čas.

Tresty: všechny tresty se krátí na polovinu, kromě trestů do konce utkání

Ceny: MUŽI A ŽENY
Týmy na prvních třech místech obdrží medaile, pohár, dárkový koš a diplom, ostatní týmy obdrží diplom; nejlepší brankář, nejlepší střelec a nejlepší hráč obdrží pamětní plaketu a dary od sponzorů.

Startovné:
– musí být uhrazeno do 6. 7. 2022
– kategorie MUŽI 2100 Kč, kategorie ŽENY  1500 Kč,
– v případě vyššího počtu přihlášených týmů dostanou přednost týmy, které dříve zaplatí startovné
– informace k platbě Vám dorazí do uvedeného e-mailu

Vratná kauce: 1000 Kč – nevrací se v případě poškození areálu, či zařízení v areálu
– nevrací se v případě, že tým odjede z turnaje dříve, než odehraje všechna svá utkání
V případě, že se v zápasech o umístění týmy domluví na jiném hracím čase (nižším) a nebo že chtějí, aby utkání rozhodly nájezdy, bude jim vyhověno.

Pojištění hráčů: každý účastník startuje na vlastní nebezpečí

Vratná kauce: 1000 Kč  – nevrací se v případě poškození areálu, či zařízení v areálu
– nevrací se v případě, že tým odjede z turnaje dříve, než odehraje všechna svá utkáníV případě, že se v zápasech o umístění týmy domluví na jiném hracím čase (nižším) a nebo že chtějí, aby utkání rozhodly nájezdy, bude jim vyhověno.

Účastnický náramek: cena 100 Kč
– povinný pro všechny účastníky
– volný vstup na turnajovou párty (ORCA SUMMER CUP PÁRTY v Bar Slezský Krnov)
– volný vstup po dobu turnaje na krnovské koupaliště (cca 4 minuty chůze od místa turnaje)